O buldożkach

Bo to wszystko zaczęło się od 1880 roku. Powstał klub mojej rasy i tak hodowcy z ubogich dzielnic Paryża, dokonywali krzyżówek różnych piesełków. No i siup siup, jesteśmy. Sami oceńcie, jak im wyszło!


znacznik2

Płaski pyszczek

No i to powód tego chrapiania, charczenia i sapiania. Ciężko z bieganiem, seryjnie.
znacznik2

Super towarzysz

Bierzcie nas wszędzie i dobrze będzie, przeto nasz rozmiar tylko sprzyja. Kochamy być w centrum uwagi.
znacznik2

Ruchliwy gość

3 spacery dziennie to mus i już. Mięśni można nam pozazdrościć, gdzieś trza to ćwiczyć, nie?
znacznik2

Mądrala nieziemski

Uczyć to trza konsekwentnie, nic krzykiem się nie zdziała. A i uparcie swoje robi. Stresu nie lubimy.

Historia historią, a jak to teraz jest?

Sami do końca nie wiemy, ale mówi się, że piesełki francuskich rzeźników połączono z tymi angielskimi mordami i tak to było. Ale cel był be, bo do boju szły, wiecie? A ja agresji mówię nie i już. Ale potem lepiej nie było, bo jako maskotki takich snobów nas hodowano. To dopiero tupet. Ja i maskotka.

No i teraz mamy 2 rodzaje uszątek, naprawdę! Głowę bardzo mocną, megaśne oczęta, ogon taki liliputek. A waga? Tak do 15 kg.

Aaaa i mamy różne kolory, bo przecież ja jestem taki rudawy, ale moi ziomale i są tacy w ciapki, i też mam mega alpinoska na dzielni, i są czarnuszki. Do wyboru do koloru!

 • - 1 -
  Bardzo przywiązujemy się do ludzia i taaaaaaak go kochamy. Ja sam czasami płakuśkam za Matką, no przyznaję. Ale nikt inny tak nie tuli i nie drapie, mówię Wam.
  - 1 -
 • - 2 -
  Mało szczekamy. Wierzcie mi, jak muszę to krzyczę, że jestem. Jak to mój teren. No ale po co się kłócić od razu? Można najpierw obwąchać, polizać i tak obczajać.
  - 2 -
 • - 3 -
  Agresywny to może Ty jesteś, bo my na pewno nie. Ale uwaga, każdego zalizujemy na śmierć i baaardzo lubimy uszka podgryzać.
  - 3 -
 • - 4 -
  No dobra, zasada jest prosta, tam gdzie Wy tam my. Nie cemy w domciu siedzieć, no bo i po co, nie? Taaak ludzia kochamy, że nie chcemy w wychodnym być pomijani.
  - 4 -
 • - 5 -
  Małe ludzie też kochamy, ale trochę tej masy jest, nie? Sam ja czasami małego ludzia zahaczę i bum gleba, a to przecież ja uważny jestem.
  - 5 -
 • - 6 -
  Takie inne małe, chodzące coś? Też kochamy. Z każdym nie-piesełem się dogadamy, obserwujemy, poniuchamy i funfle na 102.
  - 6 -
 • - 7 -
  Nasza toaletka, czy to z rana czy wieczora, to prosta rzecz. Przeto ludziom higiena łatwo przychodzi. Nas się myje fajowskim szamponem, jeśli wodę lubimy jest git. Ja spierdziulam, bo na co mi to. Uszy sprawdzaj jak drapią, i zęby bo potem coś o kamieniu mówi pani doktór.
  - 7 -
 • - 8 -
  Czasami haftujemy równo, ale to przeto nie sami z siebie, nie? Jak wszamamy coś nie tak, to właśnie taki finał i tyle. Ale też lukajcie na skórkę, bo tam też alercoś się pojawia.
  - 8 -
 • - 9 -
  No przecież wiemy, że się wyróżniamy i dla sprostowania gorzej się z tym bynajmniej nie czuję. Matka mówi, że płaska morda to taka słodka jest i te uszy Gacka. Wie ktoś o co jej kaman?
  - 9 -
 • - 10 -
  Lubimy się bawić, jumpować i biegać, ale to jak mamy ochotę. Czasami wolimy lulać i to też fajne. Ale wiecie, ciężko tak kurcze czasami zipać, że i nas trza zatrzymać. Matka mój stan nazywa pierdolcem, też tak macie?
  - 10 -

kontakt@pabloradzi.pl - odpiszę jak się wyśpię!